Bardziej podobni niż różni

Bardziej podobni niż różni

“Mamo a oni są pewni, że Julianna ma ten zespół? Bo ona jest taka jak Leoś. Tylko oczy ma trochę takie inne, ale przecież każdy trochę inaczej wygląda” – Paweł, 9 lat 

To są bardzo piękne i ważne słowa, które idealnie odzwierciedlają ideę, że wszyscy jesteśmy bardziej podobni niż różni!

Słowa te pokazują też, że dla dzieci świat jest prosty. Jesteśmy MY! I to nasza rola w tym, żeby ta tolerancja wzrastała razem z nimi. Dzieci patrzą na świat naszymi oczami, więc dbajmy o to, żeby nie tworzyć w ich oczach uprzedzeń.

Dlatego tak ważny jest dla mnie projekt, który stworzyło kilka wspaniałych, poznańskich mam dzieci zespołowych. Mam, które bardzo prawdziwie piszą o sobie, że są pionierkami podejścia “sky is the limit”. Tak jak one wierzę, w to, że nasze dzieci mogą dać coś od siebie społeczeństwu. I że społeczeństwo potrafi je przyjąć, takimi jakie są.

Fanpage More Alike Than Different publikuje treści, które pomogą Wam lepiej poznać temat, jakim jest Zespół Downa. Podpowiedzą Wam też sposoby, jakimi możecie rozmawiać o osobach z Zespołem Downa ze swoimi pociechami.

Oczywiście kluczową sprawą w tym przypadku jest słowo: “integracja”. Dlatego jeśli macie dzieci i mieszkacie w Poznaniu, to możecie wziąć udział w wydarzeniach, które planują dziewczyny. Informacje o wydarzeniach będą pojawiać się właśnie na fanpage More Alike Than Different.

To wspaniała możliwość poznania naszych dzieci zespołowych. “Bo kto się oswoi, ten się nie boi”! 🙂

Dodaj komentarz