O nas

JULIANNA ANDRZEJAK – przeurocza dziewczynka, która przyszła na świat z wadą genetyczną trisomia 21, potocznie zwaną Zespołem Downa. Dodatkowy chromosom, który posiada czyni ją wyjątkową i piękną osobą, ale powoduje też, że musi włożyć extra dużo pracy w to, żeby w przyszłości móc wieść samodzielne życie.

Na co dzień razem z fizjoterapeutami, neurologopedami i terapeutą wzroku Julianna pracuje nad tym, żeby pokonywać ograniczenia, które niesie ze sobą charakterystyka tej wady genetycznej. Jest to przede wszystkim obniżone napięcie mięśniowe, które powoduje, że na kroki milowe (siadanie, raczkowanie, chodzenie, mówienie), które dzieciom bez zespołu przychodzą z łatwością, Julianna musi mocno zapracować.  Julianna ze względu na większe ryzyko wystąpienia różnych chorób jest też pod stałą opieką kardiologa, endokrynologa, laryngologa i okulisty.

Fanka „Dance Monkey” i „Shotgun”, a także grania na bębenkach. Miłośniczka psów, kotów i … gołębi ;). Pożeracz naleśników z masłem orzechowym. Entuzjastka spacerów i ciągły poszukiwacz atrakcji. Wielbicielka pań z pobliskiej Żabki, pana z Ekologicznego i pana z Apteki. Wybitny zjednywacz ludzi. Straszny uparciuch.

Julianna – miłość naszego życia.

Julianna Andrzejak zdjęcie

JOANNA KOBYLIŃSKA-ANDRZEJAK – jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą przecudownej Julianny. Wolny czas staram się spędzać aktywnie. Oprócz jazdy rowerem uwielbiam zajęcia Body Art, Deep Work, step oraz dance, na które mam ostatnio zdecydowanie za mało czasu. Moim tlenem zdecydowanie jest moja rodzina, przyjaciele i znajomi, dla których zawsze staram się znaleźć czas. Natomiast z najgłębszych pragnień cały czas chodzi mi po głowie powrót do nauki języka hiszpańskiego, który kocham miłością bezgraniczną. Zawodowo pasjonuję się marketingiem, a swoje ambicje spełniam pracując dla marki Allegro.

Joanna Kobylińska-Andrzejak zdjęcie

FILIP ANDRZEJAK – jestem dumnym tatą i szczęśliwym mężem. Nagrywam autorski podcast na tematy naukowe i technologiczne (Idee Warte Poznania).
Od czasu do czasu udzielam się także w innych projektach. Z wykształcenia jestem ekonomistą, przez lata związany byłem z branżą IT.

Filip Andrzejak zdjęcie

Dlaczego powstał ten blog?

Blog powstał z miłości do Julianny… a jak wiemy z miłości powstają tylko piękne rzeczy ;)! Chcielibyśmy, żeby to było piękne miejsce dla wielu z Was. Dla tych, którzy znaleźli się w naszej sytuacji, ale też dla tych, którym dodatkowy chromosom jest obcy. Mamy nadzieję, że naszymi wpisami uda nam się niektórym pomóc, niektórych z Was zainspirować, a jeszcze innych skłonić do refleksji. Julianny dla świata nie zmienimy, ale świat dla niej tak! Przynajmniej się postaramy ;)…