Inspirujące profile cz. I

Inspirujące profile cz. I

Gdy urodziła się Julianna i dostaliśmy informację o podejrzeniu u niej Zespołu Downa okazało się, że nic na ten temat nie wiemy. Absolutnie nic. Jak się pewnie domyślacie, pierwsze co zrobiliśmy, to włączyliśmy Internet i zaczęliśmy szukać jakichkolwiek informacji. Niestety pierwsze informacje na jakie trafialiśmy nie niosły pozytywnych treści.

Pamiętam, że minęło kilka dni zanim mój tata trafił na artykuł z amerykańskimi profilami na instagramie. To te profile przeniosły mnie na inny poziom postrzegania życia z dzieciem z Zespołem Downa i pokazały, że nasze życie będzie wyglądać normalnie. Od tego czasu stały się one moją nieustającą inspiracją. Moje ulubione  znajdziecie poniżej. Do kolekcji dorzucam także poznańskie profile 🙂 chromosomszczescia.pl zawsze pozytywnej, przecudownej Ani, mamy uroczej Poli. A także niebieskiemigdaly, czyli profil o Tosi prowadzony przez Olgę, dzięki której nasze pierwsze kroki w zespołowym świecie stały się dużo łatwiejsze. Dziękuję!

https://www.instagram.com/rubysrainbow/

Profil prowadzony przez Liz – przecudowną mamę Ruby. Obiema dziewczynami jestem bezgranicznie oczarowana. Gdy urodziła się Ruby, Liz, jak każda mama dziecka z Zespołem Downa, zadawała sobie pytanie, jak będzie wyglądała przyszłość Ruby? Poszła o krok dalej i zaczęła zastanawiać się, co może zrobić, żeby ją wesprzeć i spełnić jej marzenia, a także innych osób z Zespołem Downa?! Postanowiła założyć fundację Rubysrainbow, z pomocą której funduje stypendia uczelniane osobom z Zespołem Downa. Z przeogromną satysfakcją patrzy, jak spełniają się teraz ich najskrytsze marzenia! Liz jest, ciepłą, kochaną i pomocną osobą. To dzięki niej finalnie postanowiłam ufać swojej intuicji i  właśnie nią się kierować. Napisała mi kiedyś, że oni zaufali Ruby i pozwolili jej się prowadzić. To właśnie Ruby pokazuje im, co jest dla niej dobre, a co nie. Co działa, a co nie. I sprawdza się to w 100%. Nie skłamie jeśli napiszę, że to zdecydowanie mój ulubiony profil. Patrzenie na to, jak fajnie rozwija się Ruby daje mi ogromną nadzieję na przyszłość.

https://www.instagram.com/amanda_booth/

Amanda Booth -mama Micah to przepiękna modelka. Jej synek chyba odziedziczył talent po niej, bo na zdjęciach pozuje zawodowo. Amanda postanowiła wykorzystać to, że jest znaną modelką i ma dostęp do szerokiego grona odbiorców i bardzo często uczestniczy w sesjach zdjęciowych ze swoim synkiem i mężem. Najczęściej sesjom zdjęciowym towarzyszą wywiady, dzięki którym Amanda szerzy wiedzę na temat Zespołu Downa. W listopadzie zeszłego roku Amanda pojawiła się z Micah na okładce – chyba najbardziej znanego magazynu mody – “Vouge”! Zdecydowanie robi dobrą robotę! Amandę można obserwować na jej koncie lub koncie dedykowanym Micah – lifewithmicah

https://www.instagram.com/showtimewerner

Dziewczyna, która w pełnym znaczeniu tych słów pokazuje, że “MOŻE WSZYSTKO”. Jest gimnastyczną (4-krotną mistrzynią Olimpiad Specjalnych Stanów Zjednoczonych i 2-krotną mistrzynią Świata) i modelką. To co wyprawia na drążku, przyprawia o zawrót głowy 😉 A to jak pozuje wprawia oczy w zachwyt 😉 Bierze udział w dziesiątkach kampanii reklamowych będąc tym samym doskonałym ambasadorem osób z Zespołem Downa.

… a już niebawem pojawi się kolejny wpis z inspirującymi i wartymi śledzenia profilami.

Dodaj komentarz